Foczenie na Słowacji: Salatyn

W okresie zimowym niemalże wszystkie szlaki i rejony w Tatrach Słowackich położone powyżej schronisk są zamykane, jednak te udostępnione przez TANAP można nazwać prawdziwą mekką dla weteranów ale również amatorów skialpinizmu.
Taki jest właśnie rejon Salatynów – grupy 6 szczytów położonych w słowackich Tatrach Zachodnich. I to właśnie to miejsce niedawno padło łupem klubowiczów z Taternickiego Klubu Harcerzy.
Piękna dolina, z dziewiczym puchem. Masa żlebów i przełęczy z których można zjechać. Do tego łatwość dojazdu z rejonu Podhala i szybkość wyjazdu ponad granicę lasu dzięki krzesełkom kończącego się nieopodal wyciągu. No i niepowtarzalne widoki na Polskie Tatry Zachodnie, tylko tak jakby z drugiej strony 😉
Niesamowite to uczucie kiedy przez cały dzień, każdy ślad założony w rozległej dolinie należy do Ciebie i Twoich kompanów.
A zresztą. Sprawdźcie to sami. Tylko nie zapomnijcie o ABC lawinowym :)

Czym jest TKH?

TKH (Taternicki Klub Harcerzy) działającego w ramach Obwodu Tatrzańskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej z siedzibą w Zakopanem. Jest to inicjatywa skierowana do starszych harcerzy, pozwalająca rozwijać i uaktywniać zainteresowania szeroko rozumianą działalnością w górach całego świata. Organizując obozy, wyjazdy, biwaki, szkolenia, kursy od Tatr, poprzez Alpy, Andy, Himalaje, na Alpach Południowych w Nowej Zelandii kończąc, TKH uczy w zgodzie z Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim, szacunku dla środowiska naturalnego w górach, bezpiecznego poruszania się po nich oraz współżycia i współdziałania w zespole w trudnych warunkach.

Partner strategiczny

Biuro Promocji Zakopanego
Partnerzy

Beneficjent

Copyright SkitouroweZakopane.pl 2014.
Design by pxds.pl

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Podhalańska lokalna grupa działania współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LEADER

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

jordan retro 7 gs jordan retro 7 black jordan retro 7 white jordan retro 7 grey jordan retro 7 gs jordan retro 7 jordan 7 retro black jordan 7 retro white jordan 7 retro grey jordan 7 retro gs jordan 12 retro jordan 12 retro black jordan 12 retro white jordan 12 retro grey jordan 12 retro gs jordan 12 retro gs jordan retro 12 black jordan retro 12 white jordan retro 12 grey jordan retro 12 gs asics tiger asics tiger black asics tiger white asics tiger grey asics tiger gs timberland boots timberland boots black timberland boots white timberland boots grey timberland boots gs